Ceriņziedu laiks un koncerts Dobelē

Vakar 30.05.2010. ar ģimeni apmeklēju P.Upīša izveidoto un Latvijas Valsts Augļkopības institūta aprūpē esošo ceriņu dārzu Dobelē, kurš atrodas Graudu ielā -1 . Plkst.16:00 ceriņu dārzā sākās koncerts „Ceriņziedu melodijas”. Visi trīs guvām lielisku baudījumu. Demokrātiskas cenas. Manai ģimenei 7 lati par koncertu un dārza apmeklējumu. Pieaugušā biļete 4, pensionāra 2 un skolnieka biļete 1 lats. Ceriņu ziedēšanas laikā dārza apmeklējums (bez koncerta baudīšanas iespējām) pieaugušajiem Ls 1,20, bet skolniekiem un tā tālāk Ls 0,60. Paldies dārza uzturētājiem un pasākuma organizatoriem par jauko pasākumu!

PASTEIDZIETIES! Ceriņu ziedēšanas laiks apmēram līdz 15.jūnijam. Ņemiet vērā, ka ziedēšana tūlīt, tūlīt (manuprāt) jau sāks iet uz otru pusi un tad jau nebūs tik krāšņi un smaržīgi. (Foto – 29.05.2010.)

Tuvojoties dārzam, sapratu, ka pasākuma apmeklējums ir ļoti liels, jo labu gabalu pirms dārza, galvenās ielas un šķērsielas bija pilnas ar vieglajām automašīnām un autobusiem. Pabraukājis šurpu turpu, veiksmīgi novietoju savu auto un, baudot jauko laiku, lēnā solī devāmies ceriņu dārza virzienā. Neskatoties uz lielo apmeklētību, pie kasēm lielu rindu nebija, pastāvēju pāris minūtes.

Ceriņu dārzā krāšņums neaprakstāms. Tas ir jāredz un lēnām jāizbauda. Tiem, kuri aizraujas ar foto ir ko darīt un arī pārējiem ir ko klikšķināt. Mūsu fotoaparāts salūza tikko meita sāka bildēt  – žēl. Ceriņu smaržas mijās viena ar otru, nebeidzot mūs izbrīnīt ar savu neaprakstāmi jauko aromātu. Vienīgi iestājoties bezvējam (vai tuvu tam) smaržu intensitāte noplok un tad gan ceriņziedi jāaplūko tuvāk, lai sajustu smaržu.

Šajā ceriņziedu pasaulē īpaši labi iederējās koncerts „Ceriņziedu melodijas”. Pirmajā daļā uzstājās Jelgavas Tirkīzzilais koris Žorža Siksnas vadībā, bet otrajā daļā Nacionālā teātra aktieri Dita Lūriņa un Mārtiņš Egliens, kuri izpildīja dziesmas angļu valodā no izrādēm „Ditas Lūriņas muzikālā programma” un „Kerijas retrospekcija”. Nākamajā teātru sezonā (kurš nav paspējis šajā) ir vērts apmeklēt D.Lūriņas muzikālo programmu „Sapnis par Brodveju”. Muzicēja Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā. Kas var būt labāks par šo? Gan jau var, bet patiešām kora un aktieru dziedātās dziesma bija OK (vismaz mums), par bigbenda muzikālo pavadījumu nemaz nerunājot.

Koncertu baudīt bija iespējams sēžot uz soliņiem (ja ieņēmi ātrāk vietu), uz līdzi paņemtajiem sēžamajiem, kā arī atlaižoties glīti nopļautajā zālītē, vai vienkārši staigājot un aplūkojot dārzu. Cilvēku bija daudz (latvieši, lietuvieši, krievi, igauņi), bet plašajā dārzā drūzmu neizjutu. Vienīgās rindas bija pie tualetēm (viena muzejā un viena dārzā), kā arī pie saldējuma tirdzniecības vietas. Citās vietās tika tirgotas arī dažādas sulas un sīrupi (ābolu, cidoniju), kafija, Stendera izstrādājumi. Tirdzniecības vietas kopumā kādas piecas un tas labi, ka tik maz, jo negribētos, lai šis pasākums izvērstos par lielu tirgošanos. Vienīgi saldējumu varēja tirgot pāris vietās un tā, lai pietiek visiem gribētājiem. Sulas un – es saprotu, bet ziepes (varēja tirgot ārpus teritorijas)?

Šur tur varēja manīt, ka kāds iedzer pa mēriņam, bet solīdi, neuzkrītoši un ar mēru (kāda vīniņa glāze un ). Pamanīju kādas četras – piecas kompānijas. Ļoti gribētos, lai nākamgad tas nevērstos plašumā. Atšķirībā no citām koncertu vietām, ceriņu dārzā starp pārējiem apmeklētājiem redzēju tikai divus (iespējams ar divām rievām), kuri pīpēja tieši ceriņu un citu apmeklētāju ieskauti. Neskatoties uz dažiem izņēmumiem, šis nepīpēšanas fakts ir unikāls, jo parasti brīvdabas koncertos gandrīz vai elpas nav. Iespējams vieta un atmosfēra dara savu. Dārzā policistus formās nemanīju un arī tas priecē, bet dārza tiešā tuvumā policistu bija pietiekoši. Manuprāt, pareiza taktika.

Tiekamies nākamgad kārtējā koncertā ceriņziedu laikā!

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

1 komentārs rakstam “Ceriņziedu laiks un koncerts Dobelē”

  1. īkstīte saka:

    Ceriņ dārzs ir brīnišķīga vieta kur atpūsties gan lieliem gan maziem!Es ar baudu klausījos kā uzstājās Jelgavas Tirkīzzilais koris Žorža Siksnas vadībā,Dita Lūriņa Egliena un Mārtiņš Egliens.
    Iesaku visiem doties nākošgad uz šo jauko pasākumu jūs to nenožēlosiet. 🙂 🙂 🙂

Atstājiet kometnāru