Tracina – 3 „Fitnesa kluba apmeklētāji”

Pilnīgi iespējams (un pat noteikti), ka dažādās situācijās es arī kādu tracinu, varbūt pat ar saviem spriedelējumiem, bet, kā jau jūs saprotat sērijā „Tracina” runa nav par mani.
Ik pa laikam fitnesa klubā saskaros ar apmeklētāju dīvainībām, nevīžību, nepieklājību un visatļautību. Iemesls šādai uzvedībai varētu būt – es maksāju, kā gribu, tā daru, vai arī vienkārši tāds es esmu.
Vakar bija vienkārši čau. Tātad, mierīgi tipinu uz slīdošā skrejceliņa, līdz dažu soļu attālumā man pretim uz velotrenažiera uzraušas kāds vīrs. Pēc brīža viņš ar pilnu jaudu un šai nodarbei raksturīgu troksni caur degunu ievelk puņķus sevī – mutē, rīklē, vēderā. Tā viņš ar īsiem intervāliem vilka, rija, vilka, rija, vilka, rija. Ļoti tracina, pat izsit domu no prāta. Pretīgi un nepieklājīgi. Vismaz varēja izšņaukāties salvetē, vai tamlīdzīgi. Atliek tikai minēt cik puņķu viņš tādā veidā norija. Aizejot strādāt ar svariem, šo nodarbi cilvēciņš turpināja, papildinot to ar diezgan sparīgu klepošanu. Nu sēdi mājās, ja jau tu esi apslimis, ko vilkties uz klubu un lipināt citus ar saviem baciļiem. Bet, ko jūs! Nevar. Par visu samaksāts. Tātad, kā gribu tā maunu.
Tālāk no visa un mazliet, bet jāņem vērā, ka tā rīkojas mazākā daļa apmeklētāju. Es vismaz tā domāju.
Zālē.
Beidzot darbu ar svariem, nenoliek vietā hanteles, nenoņem ripas no stieņiem un trenažieriem. Citiem jāzīlē svari ir brīvi, vai aizņemti un lieks darbs ar svešiem svariem, kā arī laika tērēšana. Salasās trīs četru kompānija (īpaši vakaros), “okupē” kādu stieni, vai trenažieri un diskutē. Viens strādā, bet divi, vai trīs diskutē un tad mainās, dažkārt diskutē visi. Pārējie sūkā siksnu, jo trenažieris ilgstoši aizņemts. Strādājiet ar dažādiem trenažieriem un diskutējiet cik uziet. Tad vismaz ir cerība arī citiem tikt pie kārotā trenažiera. Izšķaida sviedrus uz skrejceliņiem, velotrenažieriem, soliņiem un aiziet. Nākamajam jāņem salvetes un jāsavāc šī šmuce. Pamet tukšās pudeles, salipina košļājamās gumijas pie trenažieriem un uz radiatoriem. Protams, tas kam tas traucē, vai apkopēja savāks. Tad vēl tie un tās, kuri uz sporta zāli, kā uz balli. Sasmaržojušies tā, ka nelabi, bet vēlāk savienojumā ar sviedriem vispār ………….. Nezinu ar kuru vietu domā.
Ģērbtuvē.
Izmetās uz soliņa, kā pludmalē. Soma, drēbes un pats pa visu solu. Labi, ja pats uz vietas, bet kādēļ man būtu lieki jāsusina muti. Jāsaprot, ka neesi savā pilī, bet publiskā vietā, kur tomēr vienam ar otru jārēķinās. Citi “gudrīši” izsvaida mantību un aiziet. Kādēļ man būtu jānoņemas ar svešām mantām? Tukšās pudeles uz grīdas, skapīšos un uz skapīšiem. Iznāk no dušas, kā pīles un ģērbtuve no ūdens pludo. Es saprotu sevis uzfrišināšanu pēc mazgāšanās, bet, kādēļ ar tik intensīvu aromātu un tādā kvantumā to darīt sporta zāles ģērbtuvē.
Tualete.
Uz un no tualetes ejot, aizvērt durvis, tas ir par grūtu. Cits lielās ar podā atstāto bagātību. Nu nemāk, vai negrib šo bagātību paslēpt no citu acīm. Dažs tik ļoti steidzas, ka nejauši iesprūdušo ūdens nolaišanas pogu neatliks sākuma stāvoklī. Ko lai dara krīze, podu nelabo. Nu uzsit ar pirkstu pa to pogu, tikai sekundes daļa un ūdens saglābts, kā arī neērtības nākamajam likvidētas. Aizejot izslēgt gaismu ģērbtuvē, tualetē, dušā, ja redzi, ka neviena tur nav, nē ko jūs, pirksti nodils.
Dušas telpa.
Tukšas šampūna pudeles uz grīdas un šampūna – ziepju turētājos. Saķepinātas košļājamās gumijas pie šampūna – ziepju turētājiem (labi, ka ne uz grīdas). Iespējams kļūdos, bet dažreiz tāds aromāts, kā pi…… vārtu rūmē. Var jau būt, ka sviedri, bet, ja nu nē, tad saku – prātiņ nāc mājās. Lai tur kā, bet kādēļ “bultēt” ciet durvis no dušas uz ģērbtuvi, vismaz tad, kad šī izteiktā smaka. Kas tevi ņems?
SPA.
Uz pirti ar šortiem, kuros esi vingrojis, tas ir jaunākais izgudrojums, kā vienlaicīgi apmeklēt SPA zonu un izmazgāt daļu no sporta tērpa. Pirtī pamest koka paliktnīti? Nieks, kāds jau savāks. Galvenais dibens paglābts no pārkaršanas. Ar basām kājām pa SPA zāli un burbuļvannā iekšā, tā arī dažam labam (īpaši bērniem) ir norma. Bērniem ir vecāki, bet, ja jau viņi paši ar galvu nedraudzējas, tad, ko tie bērni. Rezultātā burbuļvannā smiltis. Kā? Vienkārši. Uz ģērbtuvi loģiski atnākam ar ielas apaviem. No ģērbtuves uz SPA ar basām kājām un lieta darīta.
Cilvēciņi! Piedomājiet pie tā, ko darāt un dzīvošana būs jaukāka.

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

3 komentāri rakstam “Tracina – 3 „Fitnesa kluba apmeklētāji””

 1. Norberts saka:

  Open space sesijā 2010.gada 19.jūnijā, Žanete Jaunzeme – Grende (Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja) daudziem uzdeva jautājumu:
  “Vai tev ir smadzenes?”
  Neviens neatbildēja
  – “Vai latviešiem ir smadzenes?”

  Protams smadzenes kā bioloģiska masa ir visiem. Cilvēks atšķiras no citiem dzīvniekiem ar spēju abstrakti domāt. Par ko domāt? Tikai par savām rūpēm un raizēm.

  Ērik, esmu ļoti priecīgs, ka beidzot sastapu cilvēku kurš vairāk domā par līdzcilvēkiem. Protams, savs krekls tuvāk miesai, bet nedrīkst pārejos atstāt bez krekla. Kā es justos ziemas salā, viens pats neapģērbtu, nosalušu un izsalkušu cilvēku barā?

  Paldies, tev par tavām domām un padomiem. Pievienojos.

  Veiksmi un panākumus! Un lai būtu mazāk to, kas mūs tracina.

 2. Edgaronkuls saka:

  Piekrītu Erikonkulim!!!
  Bet tā nav vienīgā vieta kur tas redzams…mūsu pašu mājokļi (daudzdzīvokļu namā). Tracina cilvēku attieksme-maksā par apsaimniekošanu un pārējais neskar vai ir dikti aizņemti, jo par visu tak ir samaksāts. Un īpašnieku vienaldzība…ja pieder visiem, tad nepieder nevienam! Tāda paša attieksme ir fitnesa zālēs-par visu ir samaksāts. Iedalu sporta klubu apmeklētājus vairākās grupās; tusētāji, biznesa kārtotāji, iepazīšanās meklētāji, laika nositēji, un sportotāji paliek 20%!

 3. sensejs saka:

  Tev var piekris tas nenotiek tikai trenažieru zālē, bet arī cīņas zāle. Man pārmet ka citu vietā vācu cīņas peiderumus, bet nepatīk šadā vidē pat atrasties. Ērik piekrītu kārtībaj ir jābūt.

Atstājiet kometnāru