Gaidāms karsts laiciņš – brīvdienās uz Jūrmalu?

Nez kādēļ šodien Jūrmalas pludmale man šķiet mazāk pievilcīga, nekā toreiz, kad es biju bērns, vai pat nesenā pagātnē, tas ir gadus 20 – 25 atpakaļ. Iespējams es neatceros kas un kā bija (īpaši to slikto). Katrā ziņā man prātā ir plaša, tīra pludmale ar mīkstām, tīrām smiltīm un ūdeni bez smirdīgām aļģēm. Atpūtnieki, kuri bija iemitinājušies neskaitāmajās Jūrmalas koka mājiņās un sanatorijās mani brīnumainā kārtā netraucēja. Dažbrīd lielais cilvēku pieplūdums pludmalē, ko pārsvarā veidoja tie paši atpūtnieki (tā teikt dvieli nav kur nolikt) man arī nebija par īpašu traucēkli. Jā, protams, toreiz nebija tāda šika servisa, izvēle saldējumos, dzērienos un tamlīdzīgi, bet Jūrmalā varēja nobaudīt to, ko nevarēja nobaudīt citur.

Jūlija pirmajā svētdienā, izmantojot jaukā laika (beidzot) doto iespēju, ar ģimeni “aizšāvām” uz Jūrmalu. Nu jau vairākus gadus mēs pārsvarā izmantojam Dzintaru pludmali un precīzāk to daļu, kura robežojas ar Bulduru pludmali. Šis paradums iegājies no tiem labajiem laikiem, kad bija iespēja atpūsties IeM Dzintaru rehabilitācijas centrā, kā arī turpat netālu esošajās VRS mājiņās (līdz pludmalei 5 minūšu gājiens).

Konkrētā pludmales vieta mums vairāk pieņemama tādēļ, ka nav pārāk tālu no mājām, nav pārāk piebāzta (salīdzinoši) ar cilvēkiem un tajā pašā laikā nav tālu no civilizācijas. Atpūšamies klusajā zonā. Blakus ir tirdzniecības telts (bez mūzikas), tādēļ netraucē. Teltī var nopirkt alu, atspirdzinošus dzērienus, sīkas uzkodas un tamlīdzīgi. Gribi lētāk, tad sauļojoties un pastaigājoties var aiziet līdz Bulduru veikalam, kurš atrodas pie pašas pludmales (nav diez ko tuvu, bet tomēr). Uz otru pusi (faktiski turpat) Dzintaru centra virzienā ir visi pārējie mūsdienu labumi, – aktīvā atpūtas zona, vairums telšu ar dažādiem piedāvājumiem, mūzika, iespēja iznomāt teju visu nepieciešamo atpūtai pludmalē. Kad esi saules nogurdināts var pārģērbties un pastaigāt pa turpat esošo Dzintaru mežaparku, Dzintaru koncertzāles rajonu un Jomas ielu. Viss iepriekš uzskaitītais ir ar “roku” sasniedzams.

Svētdien izbraucam mazliet pēc plkst. 07:00 un apmēram plkst.08:00 dziļā vientulībā esam iegādājušies Jūrmalas caurlaidi un jau pēc mirkļa bez problēmām novietoju auto tukšajā Dzintaru prospektā. Nepilni 200 metri un esam pludmalē. Apmēram plkst. 08:30 mēs jau esam iekārtojušies pludmalē. Apkārt klusums un tukšums. Viens otrs skraida, bet sauļojoties tuvumā nevienu nemanām. Debesis zilas, saule silda. Manējie ar steigu uzsāk sauļošanos, lai nepalaistu garām nevienu saules stariņu, bet es nolēmu patipināt (sen nebija darīts). Sauļojoties tipinu ar basām kājām, un nožēloju, ka neesmu paņēmis skriešanas apavus. Aiztipinu līdz Dubultiem un griežu atpakaļ. Svaigs rīta gaiss un jūra, vienkārši burvīgi. Skatu un baudu nedaudz bojā pamestās celtnes (sanatorijas, viesnīcas un tamlīdzīgi), kā arī vietām ne visai tīrā pludmale (dažādas sīkas drazas).

Atgriežoties mani jau gaida meita. Dodamies ūdenī, kurš izrādās samērā silts un tas priecē, zobi nav jāklabina. Atspirdzinājies ūdenī, liekos slīpi un turpinu saules peldes. Apmēram līdz 11:00 baudām klusumu un mieru, cilvēku ļoti maz. Manējie ik pa laikam uzkož līdzi paņemtos gardumus, bet es taupos. Šoreiz jau nu noteikti biju nodomājis iestiprināties kādā no Jomas ielas ēstuvēm. Par mazāk kaitīgu sauļošanos esam padomājuši – rīta stundas, aizsargkrēms. Forši.

Ar laiku cilvēki sāk uzrasties un čalošana var sākties. Pirms 12 sākam taisīties prom un tad jau cilvēku ir daudz. Tie nebeidz un nebeidz nākt.

Pastaigājoties aizejam uz turpat esošo Dzintaru mežaparku (bijušā Jūrmalas lunaparka teritorija). Jauka vieta nesteidzīgai atpūtai. Priedes (200 gadu vecas), glīti veidoti celiņi un soliņi. Var nolīst ēnā un baudīt brīnišķīgo gaisu un klusumu. Tas viss neskatoties uz to, ka parkā ir skrituļslidotāju trase, skeitparks, strītbolu laukumi, rotaļu laukumi bērniem ar atrakcijām un kāpelēšanas iespējām un citām aktivitātēm. Kafejnīca, vietas sīkām uzkodām un saldējumiem, kā arī labas tualetes jūsu rīcībā. Parks atvērts no plkst. 09:00 līdz 23:00, ieeja par brīvu. Parkā aizliegts iebraukt ar automašīnām, ievest suņus, smēķēt, lietot alkoholiskos dzērienus. Šogad pieejams iespaidīgs skatu tornis, kura augšējā platforma ir 33,5 metru augstumā, redzēt var labi tālu. Tornis šūpojās un skats uz leju cauri režģotajām kāpnēm un platformām arī iespaidīgs. Redzēju, ka viens otrs kāpšanu pārtrauca, kurš nu kurā vietā.

Ir jau dziļa pēcpusdiena un īstais laiks tā labi paēst. Jomas iela pilna ar ēstuvēm, pārsvarā ar nelatviskajām un pat nekrieviskajām virtuvēm. Cenas, lai Dievs nogrābstās. Lai kā es biju nolēmis šajā reizē neiespringt uz tēriņiem, bet tomēr kas par traku, tas par traku. Alus 0,33 l maksā divus latus (bija arī nedaudz lētāki varianti). Par normālu paēšanu (cenas ziņā) nemaz nerunājot. Vai patiešām ar šīm cenām un tādējādi nelielo apmeklētāju skaitu var nopelnīt? Drīzāk principa dēļ nevis taupības dēļ liedzam ēstuvēm nopelnīt. Vispār nesaprotu, kas tūristam šajā vietā (Jomas ielā) varētu šķist interesants un liktu atgriezties vēlreiz. Vienā no šķērsielām atrodas ātrā ēstuve, bet tik jau nu šaubīga, ka ātri vien esam ārā. Tāda sajūta, ka šeit cūkgaļas vietā var tikt pasniegts da jebkas. Cenas zemas, bet porcijas izskatījās arī nekādas. Īsi sakot glāba mūs Narvasen kioski, kur nopirkām topmaizītes un dažāda veida city dogiem + kola, saldējumu.

Aizstaigājam līdz Dzintaru koncertzālei, kur blakus atrodas solīda tualete (Ls 0,20), tā teikt varam, ja gribam. Paejam tālāk līdz pludmalei un nu jau cilvēku ir īpaši daudz. Vai nevienam nekait kaitīgie saules stari un kā ar apdegumiem! Mēs gan dodamies mājās, jo pirmajai nopietnajai sauļošanās reizei pilnīgi pietiek. Izbraucot no Jūrmalas redzam automašīnu rindu 1,2 km garumā Jūrmalas virzienā (ir bijušas arī 3 – 4 km garas rindas). Cilvēciņi nīkst, lai iegādātos caurlaides. Bail padomāt, kas darīsies, kad vakarā visi dosies mājās. Jums to vajag?

Tādēļ, ja uz Jūrmalu, tad labāk no rīta, veselīgāk un stresa mazāk.

P.S. Pirmdienas pirmā dienas puse paiet pēc līdzīga scenārija, tikai bez Jomas ielas.

Novērojums. Dienas vidū uz ielas novietotajām BMW automašīnām spoguļu stikliņu vietā vieni vadi, bet no tā jau nekur neesam pasargāti. Izbrīna vienīgi šāda nekaunība. Iespējams narkomāni, vai tamlīdzīgi, kuriem vajag un zaudēt nav ko, kā arī jāatzīst izvēle Jūrmalā dienas vidū ļoti liela.

Esiet uzmanīgi un, lai jums visādā ziņā veicas.

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

1 komentārs rakstam “Gaidāms karsts laiciņš – brīvdienās uz Jūrmalu?”

  1. deni2s saka:

    Bija interesanti palasīties. Paldies!

Atstājiet kometnāru