Sākusies reģistrācija 21.Nordea Rīgas maratonam

Šodien 23.09.2010. sākusies reģistrācija 21.Nordea Rīgas maratonam. Izlasot šo ziņu, radās nepārvarama vēlme piedalīties šajā maratonā. Tādējādi daudz nedomādams reģistrējos maratona distancei (42 km 195m). Šogad Nordea Rīgas maratonā mans personiskais laiks bija 5:09:37. Līdz šim biju noskrējis vēl tikai vienu pusmaratonu (21km 097,5m) 2008. gadā ar personisko laiku 2:12:36.

No rezultātiem redzams, ka nekāda nopietna skriešana ātruma ziņā man nesanāk un jāsaka, ka arī nesanāks. Tam par iemeslu ir vairāki faktori un tas arī nav tik būtiski. Mana vēlme ir nemainīga – vienkārši noskriet šo maratonu un gūt baudu no skrējiena, kā arī no pasākuma kopumā. Protams, ir vēlme ieskriet 5 stundās un uz to arī tiekšos, bet tas nav primārais.

Par šī gada Nordea Rīgas maratonu rakstīju ne tikai savā dienasgrāmatā, bet arī izteicos organizatoru mājas lapas forumā. Izrādījās, ka tā ir vieta, kur var izteikties tikai labi. Pretējā gadījumā no pamatīgiem uzbrukumiem no dalībnieku puses (ar vienu otru izņēmumu) neizvairīties. Līdzīgi klājās ne man vienam vien. Tā teikt – tikai labu, vai neko. Atkārtošos, ka es nenoniecinu organizatoru darbu un panākumus, bet gluži otrādi un tādēļ atkal piedalos. Vienkārši šogad bija daži momenti, kuri, manuprāt, varēja nebūt un tie mani vedināja izteikties un tikai tādēļ, lai no šīm, manuprāt, kļūdām izvairītos turpmāk.

Ļoti gribas izbaudīt iespējami vairākus maratona svētkus, gūt gandarījumu, iespēju salīdzināt, kā arī rast jaunus izaicinājumus. Tādējādi man ir radusies visai ķecerīga doma un apņemšanās piedalīties visos maratonos Latvijā, kuri tiks organizēti 2011.gadā. Mērķis pabeigt distanci noteiktajā laika limitā Nordea Rīgas maratonā 22.maijā, Ventspils Piedzīvojumu Parka pusmaratonā 19.jūnijā, SEB Kuldīgas pusmaratonā 6.augustā, Jūrmalas “BalticMiles” pusmaratonā (plānots septembrī) un Valmieras maratonā (domājams 18.septembrī). Ceru nevienu neaizmirsu. Grūti spriest, kā man veiksies un kāda būs realitāte. Ja man tas izdosies, tad ………., bet kā saka – nesaki hop, kamēr neesi pārlecis.

21.Nordea Rīgas maratonā kārtējo reizi ceram piedalīties visa ģimene un šodien pat visi esam reģistrējušies dalībai. Mans starta numurs 451 (maratons), sievas 3202 (pusmaratons) un meitas starta numurs 9001 (mini maratons). Attiecībā par starta numuriem es tikai šodien sapratu, kā skrējējs, kurš finišē kā viens no pēdējiem, startā ir bijis pirmajās rindās. Protams, tas iespējams arī citu iemeslu dēļ (neveiksmīgs treniņš, slimības un tamlīdzīgi), bet viens variants ir reģistrējoties uzrādīt pārāk optimistisku rezultāta laiku. Var jau būt, ka kļūdos. Nu tas tā.

Mēs ar sievu treniņu nolūkos patipināsim (cik nu katrs). Savukārt meitai šī nodarbe ne visai, tādēļ skries tikai sacensību dienā, – svētku noskaņa patīk, bet līdz tam tikai tik cik fiziskās aktivitātes skolā un šad tad baseins, bet tas jau skriešanai mazs palīgs.

Ja nu kādam radusies vēlme atbalstīt skrējējus, vai vēl labāk piedalīties, tad uz tikšanos (jau bijuši precedenti) un tas ir patīkami. Kā redzat minimaratonu var noskriet pat īpaši negatavojoties. Lielāks gandarījums neapšaubāmi būs, ja atradīsiet laiku patrenēties un pieveiksiet vismaz pusmaratonu.

P.S. Atsaucoties Mošķa pasenajam uzaicinājumam, tuvākajā laikā reģistrēšos par VSK Noskrien biedru, tādējādi (domājams) gūstot domubiedrus, atbalstītājus un padomdevējus.

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

Atstājiet kometnāru