10.Saeimas vēlēšanās 2.oktobrī balsošu PAR

Par Latvijas politiku, partiju apvienībām, partijām, politiķiem un politikāņiem varētu rakstīt (runāt) stundām ilgi. Piemēram, par to – kā, kad, ko, ar ko, kāpēc, ko paveikuši un ko nē, kā melojuši, par to cik precīzi pieturas izvirzītajām programmām un par solījumiem, kuri makā nekrīt. Varētu izklāstīt, argumentēt, bet pašlaik tam nav nozīme, jo manā skatījumā viss ir skaidrs, kā 2 X 2 =4.

Pirmkārt par to, par ko es esmu balsojis līdz šim.

LR Augstākās padomes vēlēšanās (1990) – Latvijas Tautas fronte (LTF).

5.Saeimas vēlēšanās (1993) – Latvijas Ceļš (LC).

6.Saeimas vēlēšanās (1995) – Demokrātiskā partija “Saimnieks” (DPS).

7.Saeimas vēlēšanās (1998) – Tautas partija (TP).

8.Saeimas vēlēšanās (2002) – Tautas partija (TP).

9.Saeimas vēlēšanās (2006) – Tautas partija (TP).

Arī 10.Saeimas vēlēšanās būtu balsojis par TP (šajā gadījumā par PLL), ja vien šī partija nebūtu aizrāvusies ar savu un sev pietuvināto jautājumu risināšanu uz pārējo valsts iedzīvotāju rēķina, kā rezultātā vispasaules ekonomisko krīzi mēs izjūtam visskarbāk, vai tuvu tam. Otrkārt neviens netraucēja šīs Saeimas laikā sākt vērst visu uz labo pusi, nevis izstāties no valdības un skatīties, kā citi visus šos mēslus savāks un vienlaicīgi apdirst – cik slikti tie tur vada valsti.

Par ko tad man balsot? Sākšu ar to, ka par tām partijām, kurām reāli nespīd iekļūt Saeimā nav nozīmes, jo tad mana balss tiktu nezin kam. Turklāt neredzu nevienu nopietnu, perspektīvu spēku no tām partijām (personālijām), kuras visticamāk neiekļūs Saeimā. Kas tad atliek?

“PCTVL – Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” – te pat nav par ko spriest.

Politisko partiju apvienība “Saskaņas Centrs” – iespējams būtu jāizmēģina, kā mūžīgi opozīcijā esošais politiskais spēks, lai pierāda, ka ir spējīgi arī darīt, nevis tikai runāt. Tomēr šādi eksperimenti var slikti beigties. Jā es par vienlīdzību starp Latvijā dzīvojošajiem, bet ielu pārdēvēšanu, otru valsts valodu un dažādas citas tamlīdzīgas lietas es nevēlētos piedzīvot. Turklāt Urbanovičs neko sakarīgu par savu iespējamo valdīšanu tā arī nav pateicis. Tādi maza bērna šļupsti par to, ka viņš neko nezin un nevar plānot, jo Dombrovskis viņu apbižo,  slēpjot informāciju par valsts stāvokli.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – diezgan sakarīga apvienība, izņemot dažus bļāvējus un kādu murmulētāju. Arī Raivis Dzintars no “Visu Latvijai!” tā neko, (šim, tam nepiekrītu, bet tas tā). Tomēr viņi pārāk nopietni spēlētāji jau laikam nekad nebūs un nav bijuši. Valdībās pastāvīgi, bet mēs sūdos.

Zaļo un Zemnieku savienība – šie ir mācējuši izdzīvot visos laikos un arī tagad izdzīvos. Kā teiktu krievi – ne zivs, ne gaļa. Neskatoties uz visu, iespējams nav sliktākais variants, ja īpaši neiespringst uz  Emšiem ar portfeļiem un vēl viena otra batjkas “talantiem”. Kā jau iepriekšējie (“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) valdībās pastāvīgi, bet mēs joprojām sūdos.

Partiju apvienība “Par Labu Latviju” – par TP es jau paspriedelēju, bet LPP/LC gribētos ticēt (īpaši Šleseram, tā mauc, ka maz neliekas), bet NEVARU. Bija jāpaliek valdībā un jāstrādā, nevis jāņem vagu (slēpti, vai neslēpti). Bērziņš (LC) vispār šķiet aizrāvies pūpēdis un, kā teica kāds prezidents, – viņš ir zaudējis manu uzticību. Pats galvenais – arī visi šie, izņemot pieslējušās reģionālās partijas, ir bijuši pie varas un ko? Nu neko – sūdos.

Apvienība VIENOTĪBA – kā mani tricināja „Jaunais laiks” ar visu savu māžošanos baznīcā, Repše vien ko vērts, Dombrovska lēmumi un partijas kopumā man bija nepieņemami (pārsvarā) Āboltiņa bija galīgi garām, kur nu vēl visādas kantānes un tamlīdzīgi, un arī citādi neko viņos sakarīgu nesaskatīju. Bet tas bija līdz viņi iesaistījās 9.Saeimas valdībā. Repše vairs īpaši nelecās un uz nākamo Saeimu nekandidē, Dombrovskis atrodas uz zemes un strādā (kā nu var un pagaidām māk, bet cenšas), Āboltiņa arī beidzot politiski nobriedusi. Vienmēr ir tricinājis vispārējo frāžu lietotājs Kristovskis (vēl no IeM laikiem), nu jau no “Pilsoniskās savienības”. Štokenbergs (“Sabiedrība citai politikai”) ir melnais zirdziņš, tad jau redzēs.

Man šis balsojums būs no sērijas izvēlies mazāko ļaunumu un tādējādi es balsošu par apvienību VIENOTĪBA un pamatā tādēļ, ka viņi, respektīvi, „Jaunais laiks” nenobijās, uzņēmās atbildību un strādāja, nevis stāvēja maliņā un vaukšķēja. Turklāt viņi nesola lielas pārmērības labklājības ziņā. Attiecībā par debess mannas solītājiem (ar ķīseļa krastiem) jāsaka, kur tad jūs bijāt visus šos 20 gadus, kuru laikā mēs no šiem labumiem faktiski neko neesama guvuši. Ja nezināt, tad es varu pateikt – jūs pamatā bijāt pie varas un ap to. Tikai viena problēma – nokļūstot pie varas skatījums uz to, kā tautai jādzīvo krasi mainās.

Paredzu, ka 10.Saeimā valdību veidos koalīcija no apvienības VIENOTĪBA, Zaļo un Zemnieku savienība un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un tas mani pagaidām apmierina, bet tad jau redzēs.

Žēl, ka TP un LPP/LC nespēja sevi reabilitēt. Jādomā, ka tas viņiem izdosies ar reāliem darbiem un, kas zina, kā vēl būs, iespējams pat 10.Saeimā. Varbūt brīnumi tomēr notiek un cilvēki spēj mainīties?

Brīnumiem ticot, tiekamies 10.Saeimas vēlēšanās.

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

6 komentāri rakstam “10.Saeimas vēlēšanās 2.oktobrī balsošu PAR”

 1. V.A. saka:

  Domas līdzīgi manējām –

  PCTVL – ne tik daudz satraucos par otro vlasts valodu, kas man šķiet ir diezgan nerēāli un nevajadzīgi. Mana nostājā sakarā ar cittautiešiem ir tāda, ka ja reiz dzīvo Latvijā, tad ir jāzin valsts valoda un punkts.

  Saskaņas centrs – bija kā viens no kandidātiem par kuru es gribēju balsot, taču man liekas, ka viņiem nav pašiem sava mugurkaula. Kaut vai paskatoties Rīgas pašvaldībā – Ušakovs ir vairāk kā marionete, līdzīgi kā Krievijā, Medvedevs un Putins (lasi Ušakovs un Šlesers). Tāpēc nedomāju, ka šie nevarēs vadīt saeimu un pieņemt lēmumus krīzes situācijā.

  Par labu Latvijai – zagļi, korumpanti. Un tieši tā – aizmuka kā zaķpastalas tiklīdz sajuta grūtības.

  Visu lavijai – pārāk nacionāli noskaņoti, tas man nepatīk. Nesaku, ka neesmu Latvijas patriots, taču tieši Dzintara komanda man vieš nepatiku. Pārāk radikāli.

  Vienotība – tiešām mazākais ļaunums no visiem. Nepatīk, manuprāt, pārāk liela klanīšanās aizdevējiem, eiropas savienībai, taču varbūt, ka savādāk nemaz arī mūsu situācijā nav iespējams.

 2. […] erikonkuls.lv: 10.Saeimas vēlēšanās 2.oktobrī balsošu PAR […]

 3. Ēriks saka:

  Arī man šis būs balsojums par mazāko no ļaunumiem, proti – Vienotību. Sākumā biju domājis riskēt un balsot par Pēdējo partiju, bet “premjera kandidāta izvēle” un citas viņu aktivitātes manās acīs šo partiju padarīja pārāk nenopietnu.

 4. artis saka:

  Nekad neesmu sapratis par ko visi taa nosoda repši. Vai vari minēt top3 iemeslus kapēc tik ļoti nepatīk repše?

 5. Ērikonkuls saka:

  Arti – neesmu starp tiem, kuri tik ļoti nosoda. Tā teikt nesodi un pats arī netiksi nosodīts (iespējams). Neiet runa par patikšanu, vai nepatikšanu (nav jau meitene), kaut gan var teikt arī tā, bet bez ļoti. Vienkārši man viņš ne visai sava rakstura dēļ (nenopietni), īpaši pirms pēdējās uznākšanas uz politiskās skatuves.
  Īsi – kā cirvis (teiktu mājās sarunvalodā), tikai viņam taisnība, vadonisma pārmērīgums, pārāk ekstravagants, puicisks, brīžiem tāds lecīgs gailēns. Nu jau nedaudz sakarīgāks, bet tomēr.
  Nu un, ja vēlies TOP 3, kādēļ ne visai kā politiķis:
  1. 1995.gadā bija Latvijas Bankas prezidents. Šajā laikā vairākām bankām ir lielas problēmas, bet Banka Baltija noiet uz grunti. Banku uzraudzība un tamlīdzīgi galīgi garām. Ne vieta un laiks iedziļināties, bet rezultātā (daži grāba, daži nesaprata), tauta cieta un joprojām bešā (man šajā bankā nebija noguldījumu).
  2. Prasīja vienu miljonu dolāru (ziedojumu) partijas dibināšanai un personiski sev (neko tādu nebiju un neesmu pieredzējis). Savāca 277 977 latu, 49 950 ASV dolāru, 3732 eiro un 373 Kanādas dolāru. Nauda ieguldīta ne tikai politiskajā darbībā, bet arī viņa finanšu lietās, iegādājoties īpašumus un akcijas.
  3. Pompozitāte zvēresta došanā baznīcā, manuprāt, pēc 8.Saeimas vēlēšanām. Nav mana darīšana, bet kā ar zvēresta došanu reģistrējot laulību. Visādi gadās, bet, ko tad mētāties ar tiem zvērestiem. Atmetot visu, jebkurā gadījumā izskatījās neīsti un uzspēlēti.
  P.S. Vēsturiskā frāze – kā var nesolīt (pirms vēlēšanām)? Nopietnas neveiksmes savā biznesā un tajā pat laikā ieteikumi citiem izbeigt gaidīt dāvanas, bet gan mācīties ietaupīt, investēt un rūpēties par savu labklājību pašiem. Nesakritības deklarācijās (nenopietni), interesantas rēbes ar baņķieriem u.t.t., nu gan pietiks.
  Viss iepriekš nosauktais man netraucētu šoreiz balsot par VIENOTĪBU, ja arī Repše kandidētu.

 6. Misija saka:

  Paldies!
  Labākais, ko nācies lasīt par ‘allaž sašūmēto’ Saeimas vēlēšanu jautājumu. Vēsturiskā gaitā manas balss atdeve (atbalsts) ir saskanējusi ar Jūsējo. Tikai šodien savu izvēli novirzīju nedaudz radikālākā gultnē… Tieši šodien vairāk un vairāk bija jādomā par vārda Tēvzeme nozīmi tās vissvētākajā izpausmē. Šoreiz ticu un ceru, ka jaunatnei izdosies! Būtu labi, ja Jūsu prognoze – par 10. Saeimas valdību veidojošo koalīciju – piepildītos! Ļoti nevēlos piedzīvot ‘simts krēslu kariņus’.
  Lai vārdam ‘Vienotība’ būtu patiesības jēga!

Atstājiet kometnāru