Ukraina, Doņecka, melnā svētdiena

Ko mēs dzirdam (lasām medijos) sakarā ar notiekošo Ukrainā, no ASV un Eiropas Savienības politikas smagsvariem? Kārtējo reizi, blā, blā, blā.

Merkele un Obama 22.08.2014. parunājušies pa telefonu secina, –  konflikts ir turpinājis saasināšanos. Fantastika, vai tiešām saasināšanos? Paldies, ka atskaņojāt, nezināju, sviests.

Varbūt ir laiks sākt darīt kaut ko reālu, lai Ukrainas murgs neturpinātu attīstīties, bet ietu mazumā. Protams, protams, starptautisko normatīvo aktu ietvaros. Ukraina ievilkta sūdos, no kuriem, viņiem bez reālas palīdzības no malas, ārā netikt. Kādu palīdzību viņi saņem? Vienošanos par dažādiem paziņojumiem –  blā, blā, bažas, secinājumus, paustos satraukumus, un nosodīšanu.

Merkele un Obama vienojās, ka Krievija, iesūtot konvoju Ukrainā bez Ukrainas apstiprinājuma, ir veikusi tālāku provokāciju un Ukrainas suverenitātes un teritoriālās nedalāmības pārkāpumu. Mēs varbūt ar kaimiņu arī vienojāmies, ka tas tā ir. Un? Mums startēt politikā, esam pietiekami gudri un gatavi tam? Nē, neesam un tādēļ esam ārpus tās. Bet jūs esat tur, tad nu vienreiz beidziet gvelzt, bet darāt kaut ko. Nenoliedzami, ka nostāja ir jāpauž un tml.,bet velns parāvis ne tikai to vien.

Merkele un Obama pauda bažas, ka liels skaits Krievijas karavīru uz Ukrainas robežas, Krievijas militārā personāla klātbūtne Ukrainā un Krievijas veiktā Ukrainas teritorijas apšaudīšana rada bīstamu saasinājumu. Viņi pauda bažas, īsi sakot – nosodīja. Malači! Vareni! Es arī. Un? Kāds ir sausais atlikums?

Merkele un Obama piekrita, ka ir obligāti, lai Krievija izved savu konvoju no Ukrainas teritorijas, pieņem nosacījumus, par kuriem iepriekš vienojās ar Ukrainu un Starptautisko Sarkanā Krusta komiteju saistībā ar jebkādiem humānās palīdzības konvojiem Ukrainā, un mazina situācijas saasinājumu. Ir obligāti. Piekrītu. Un tālāk? Ko Krievija uz to visu? Ieveda ko gribēja, pa kurieni gribēja, uz kurieni gribēja, kā arī izveda ko gribēja, ja gribēja un stūrē mājās. Tā lūk. Pie vienas vietas viņiem jūsu aktivitātes un purpināšana.

Eiropas Savienība un ASV pieprasa no Krievijas……, brīdina Krieviju……, t.i. dzesē muti. Ko uz to visu Krievija un darboņi Doņeckā, Luhanskā? Jā jūs jau zināt ko. Diemžēl.

NATO ģenerālsekretārs Andress Fogs Rasmusens 22.08.2014. nosodīja Krievijas tā dēvētā humānā konvoja iesūtīšanu Ukrainā. Atkal un atkal nosodīja. Neapnīk?

Rasmusens secināja, ka tas ir rupjš Krievijas starptautisko saistību pārkāpums, Ukrainas suverenitātes pārkāpšana un tādā garā. Secinātāju apvienība! Un?

Rasmusens spriež – jaunākie notikumi ir īpaši satraucoši, jo sakrīt ar ievērojamu Krievijas militārās aktivitātes pieaugumu Ukrainas austrumos. Ko darīsiet Rasmusena kungs un pārējie pasaules politikas bīdītāji? Nolīdīsiet stūrītī, turpināsiet satraukties un informēsiet par šo īpašo satraukumu sabiedrību? Ja tas ir viss, tad nav ko teikt ………!

Reāli kas? Sankcijas? Jā sankcijas, bet kādas, cik ietekmējošas tās bija ir un būs un cik ilgs laiks bija vajadzīgs, lai tās dzemdētu.  Kas vēl? Nu nekas!!! Nekas tāds, lai situācija Ukrainā krasi mainītos uz labo pusi. Turklāt, neskatoties uz visu, Francija piegādās Krievijai divus helikopteru bāzes kuģus “Mistral”. Tas tā, lai vieglāk realizēt attiecīgas operācijas. Krievijai, kā ikri uz sviestmaizes. Tādas lūk nesankcijas!!!

Es īpaši neiedziļināšos jautājumos par to, ko varēja darīt un ko var darīt lietas labā, neesmu jau nekāds specs šajās lietās. Bet skaidrs, ka varēja, var un vajag darīt.

Ko tad mēs varam saprast no vienas un otras puses sniegtās informācijas. Dažbrīd notiek diezgan haotiskas cīņas, iet bojā pārmērīgi daudz Ukrainas karavīru un civiliedzīvotāju. Protams, ka ikviena dzīvība ir nenovērtējams lielums, bet karš ir karš un notiekošo Ukrainā, nekā citādi nevar dēvēt, kā par karu. Kuri tiek iesaukti Ukrainas armijas rindās? Iespējams, savāc no virpas, izrauj no sievas gultas vai atrauj no grādīgā pudeles, labākajā gadījumā no traktora stūres, tehnika zobos un uz priekšu. Bet ko viņi jēdz, ko atceras, kad pēdējo reizi ir bijuši apmācībās, lai varētu veiksmīgi karot, pamatā pret apmācītiem un kaujās rūdītiem neliešiem, kuriem ir par ko ņemties, t.i. gan ideoloģija, gan nauda, gan cita taustāma interese, kuru var gūt tur notiekošajā haosā.

Kur instruktori karavīriem un jaunākajam komandējošajam sastāvam? Kur ekipējums, pārtika, munīcija, kaujas tehnika un ieroči? Kara izlūkdienests? Loģistika, apgāde? Kāds var ieskaidrot tiem ukraiņiem, kā jākaro šādos apstākļos? Viņiem nav pieredzes! Vispār jau nenobrīnīties par Ukrainas armija spējām. Armija ir pakaļā un pietam dziļā. Izskatās, ka ar nodomu novesta līdz šādam stāvoklim, lai vienam otram būtu vieglāk īstenot sapņus par Jaunkrieviju un ko tur vēl.

Ko mēs dzirdam Krievijas televīzijas kanālos, izņemot TV kanālu „Doždj”? Luhanskai un Doņeckai uzbrūk soda vienības (korateļi), Ukrainas artilērija apšauda dzīvojamos kvartālus, iet bojā civiliedzīvotāji un šo, kā arī citu informāciju caurstrāvo mesidž, ka visā vainojama ir Ukrainas valdība,  banderovieši, fašistiskā Ukraina un ASV. Starp vārdiem ukraiņi un fašisti, tiek likta vienlīdzības zīme. Kur tālāk? Kas notiek? Krievijas propagandas mašīnas priekšā PSRS paliek ēnā. Kur ir maksimāli objektīva situācijas parādīšana no ASV un ES, tajā skaitā Latvijas, turklāt valodās, lai ir saprotama informācija iespējami plašākam cilvēku lokam?  Kur ir, ja gribat, propaganda, tikai pretēja Krievijas pasniegtajai? Kādu laiku, kā Lattelecom pārtraukusi raidīt kādu no Ukrainas kanāliem, labi, ka Doždj vēl pieejams.

Kas notiek šodien Ukrainā, Doņeckā, svētdien 2014. gada 24. augustā? Es nezinu, kā, lai nosaucu, šos – tā dēvētos separātistus. Man grūti neizteikties pārāk skarbi, jo it viss šķiet pārlieku maigi. Vien-vārd sakot, urodi pa Doņeckas ielām demonstratīvi ved “parādē” Ukrainas karavīrus – gūstekņus. Ja konkrēti par šo gadījumu un notiekošo vispār, tad, kuri īstenībā ir tie fašisti? Man atbilde ir nepārprotami skaidra. FAŠISMSFašismsKas vispār notiek divdesmit pirmajā gadsimtā Eiropā? Bet notiek, tas, ka Krievija rīkojās, kā grib, bet Eiropa un ASV, kā var, t.i. sēž stūrītī un šņaukājas lupatiņā? P.S. urodi (tulkojumā – kropļi, ir dažādi – garīgie, morālie, fiziskie u.t.t., konkrētajā gadījumā, leksika, t.i. lamu vārds, katram pēc iztēles).

Ko teiksiet politikas smagsvari un ne tikai? Man un man līdzīgiem nebūtu jārod risinājums notiekošajam. Nav mūsu līmenis. Bet jūs? Ko jūs personīgi darāt, esot savos amatos, apbruņojušies ar kaudzi padomnieku. Jā tieši kaudzi, ja, jau domājat, domājat un neko tādu, lai būtu acīmredzams rezultāts izdomāt nevarat.

Lai arī neesmu no īpaši ticīgajiem, bet jāteic – lai miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.

 

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

1 komentārs rakstam “Ukraina, Doņecka, melnā svētdiena”

  1. […] varētu atgriezties pie nopietnajām lietām. Piemēram, tādām kā Bairons. Vai Ukrainu un melno svētdienu. Vai par bankas un klienta [ne]draudzību. Protams, arī garas bikses ir svarīgs […]

Atstājiet kometnāru