Neliels izbrauciens pa Latviju (09.07.2016.).

Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī. Ar auto stāvvietām pie NMD ir problēma, riņķojam vismaz trīs reizes un tuvākajā, tālākajā apkārtnē piestāt neizdodas. Nolemjam auto novietot stāvvietā pie paša NBD, laika ierobežojums 30 min. Prātojam, ka agavi apskatīt laika pietiks, tad pulksteni var pārlikt un paklejot pa teritoriju. Pērkot biļeti uzzinām, ka autostāvvieta NBD teritorijā 1,50 EUR, bet šoreiz ne, jo NBD uzturēsimies kādu stundu. Ekspozīcijas apmeklējuma biļetes cena 2,50 EUR (pensionāriem 1,50). Oranžērijā ir vairākas agaves, steidzam apskatīt vienīgo agavi, kura ir uzziedējusi pirmo reizi pēc 32 gadu augšanas. Agave savā mūžā  uzzied vienu reizi. Tās ziedkopa ir vairākas reizes garāka par pašu augu, konkrētajā gadījumā virs 4 metriem. Gan oranžērijā, gan ārā ir skatāmas lilijas. NBD teritorijā var staigāt un skatīt ilgi un dikti. Baudīt, relaksēties u.tml., mierīgi un klusi. Šeit būs jāatgriežas. Mazliet foto no NBD. Tālāk Minhauzena pasaule, Jūras svētki un Baltā kāpa.

Minhauzena pasaule (Minhauzena muzejs). Autostāvvieta bez laika ierobežojuma 2,00 EUR, ļoti labi. Tikko padomāju par apmaksas kārtību, kā naudas iekasētājs klāt, serviss. Izskatās, ka ar biznesu ir ok. Kādreiz domāju, kādēļ ne es, kādēļ ne mana ideja. Šajā vietā atšķirībā no citām cenu politika par apmeklējumiem savādāka, t.i. nav viena maksa un staigā, kur kārojas. Taisni iesi – maksā, pa labi iesi – maksā, pa kreisi iesi – maksā, atpakaļ gribi – maksā 🙂 . Pensionāriem cenas ņemamas.  Muzejs 3,50 EUR (pensionāriem 2,50). Gribi iziet pa kādu taku? Lūdzu. Mihauzena meža taka 3,50 EUR (pensionāriem 2,50), taka uz Minhauzena alus kausu 2,50 EUR (pensionāriem 2,00), bet, ja abas kopā, tad gan, tad 5,00 EUR (pensionāriem 3,00 🙂 ). Minhauzena atrakciju kuģis mazajiem 2,00 EUR. Ko šajās takās redzēsi, ko baudīsi, ko jutīsi? Kas to lai zina, vienkārši jāiet. Mēs gan neizstaigājām laika trūkuma dēļ. Vai nebūs mazuma piegarša un pārmaksāšanas sajūta? Kā kuram. Es pavisam noteikti zinu, ka muzejā biju pirmo reizi un varēju arī neiet. Apmeklējot muzeju (tieši muzeju) neko neieguvu un neapmeklējot neko nebūtu zaudējis. Labi, labi 🙂 dažas no vaska figūrām bij skatāmas, tikai kādēļ šis līķu tonis. Protams, katram šīs lietas uztveramas individuāli. Man vairāk patīk cita veida baudas. Domājams, ka takas tomēr kādreiz izstaigāsim.

Jūras svētki Salacgrīvā. Dienas vidus, Jahtu ostas laukums, zivju, mājražojumu un amatniecības preču tirdziņš, kā arī dažādas muzicēšanas. Svētku noskaņa vismaz šai vietā – nekāda. Kaut kas ņemās tipa pa skatuvīti, kādi daži cilvēciņi piestājuši, ieklausās, bet kamā, nu ja, dodas tālāk. Vieta neliela, pāris rindas ar kaut ko, laipojam pa celiņiem – smiltis, akmentiņi, oļi, putekļi. Kāds vēl ar auto mēģina izspraukties. Divās!!!!! Jā tikai divās vietās tirgo zivis. Vienā no tām kaut kādi pažuvuši atlikumi, bet otrā daudzmaz ok. Vieta un apkārtesošā panorāma neuzrunā. Saprotu, šī ir svētku dienas daļa. Bet, ja nav. Tad nav, ko māžoties. Vai tiešām nav vietas, kur šo visu ar šiku 🙂 iekārtot, tā teikt ar normālu tirdziņu, vietas un piedāvājumu ziņā, un apkārt notiekošajām izdarībām. Tā, lai esot šajā vietā patiešām ir svētku sajūta. Jūras svētki, kā nekā, nekādi tur ……………….! Vienvārdsakot apmeklēju pirmo un pēdējo reizi.

Saulkrasti, Baltā kāpa. Maksas auto stāvvieta pie kāpas, par 2 stundām samaksāju 2,10 EUR (pirmā stunda bij dārgāk un nākamās lētāk, bet precīzas cenas neatceros). Šo vietu apmeklēju ne pirmo reizi un kaut kas tajā visā ir. Kāpa, priedes, pludmale, jūra un vējš. Te nav ko piebilst, daba, apmeklēsim vēl un uz ilgāku laiku.

Atceļā tautas ēstuve LIDO, Krasta ielā. Te svarīgi nepārspīlēt, pārāk jau nu viss izskatās apetelīgi. Jau pa ceļam bij doma par kartupeļu pankūkām, kaut kā sen nebij ēsts. Tad nu kartupeļu pankūkas (gardas gan), jaunie kartupelīši ar miziņu (apcepti), vistas šašliks, mazsālīti gurķīši, upeņu deserts ar aveņu mērci. Punči pilni, diena galā, laiks mājup.

P.S. Lai jums jauki un garšīgi izbraucieni 🙂 !

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

Atstājiet kometnāru