Sanktpēterburga 2013

2013. gada janvārī radās doma (pieskaņojot mūsu trīsdesmit gadu kāzu jubilejai) apmeklēt Sanktpēterburgu. Iepriekš tur (tad vēl Ļeņingradā) bijām tālajos astoņdesmitajos un man tāpat kā Zitai kaut kā ļoti gribējās tur nokļūt vēlreiz. No iepriekšējā brauciena palikusi vien sajūta, ka jāatgriežas. Jāteic, ka no 2013.gada brauciena faktiski ir palikusi tā pati sajūta, t.i. vēlme atgriezties, bet kā mums tur gāja, ko redzējām, tas teju jau viss ir izgaisis, tā teikt laika zobs. Bija jāpieraksta, bija gan. Sausais atlikums ir tāds, ka patiešām jauks, brīnišķīgs ceļojums un ir vēlēšanās atgriezties. Protams, pašlaik politiski ir cita situācija un iespējams sadzīviski mēs nejustos tik brīvi un nepiespiesti, kā toreiz.

Tātad 2013.gada janvārī (Sanktpēterburgā uz vasaru labas mītnes vieta jārezervē laicīgi) airbnb.com rezervēju divistabu Studio tipa dzīvokli no 18.06.13. līdz 21.06.13. par 207 EUR. Avio biļetes divām personām turp un atpakaļ 210 EUR. Tolaik Krievijas vīzas apmēram 71 EUR katram un atsevišķi veselības apdrošināšana apmēram 4EUR katram. Tas bija pamats izdevumu ziņā, bet pārējais jau sīkums.

Lidojuma laiks apmēra 1h 20min un lidostā Pulkovo ielidojām 11:50, atpakaļ izlidojām 21:40 un Rīgas lidostā bijām 22:00 (Krievijā nenotiek pāreja uz vasaras laiku). No lidostas līdz metro stacijai ar autobusu (lielo) 0,60 EUR, metro 0,70 EUR. Izīrētāju sastapām tikai ievācoties un izvācoties, dzīvoklis pilnībā bija mūsu rīcībā un ar savu izvēli bijām apmierināti. Mājas pagalms kluss, tajā varēja nokļūt tikai tie, kuriem bija iekšpagalma vārtu atslēga.

Ļoti laba dzīvokļa atrašanās vieta – Malaya Morskaya 5 (Малая Морская улица 5), t.i. nepilnas minūtes gājiena attālumā (apmēram 50m) no metro Admiralteyskaya (Адмиралте́йская), līdz Ņevas prospektam 100m, līdz Svētā Izaka katedrālei (Исаакиевский собор) 500m un apmēram tik pat līdz muzejam Ermitāža, apmēram 400m līdz Aleksandra dārzam, 500m līdz ēku kompleksam Galvenā Admiralitāte (Гла́вного Адмиралте́йства) un 700m līdz Ņevas krastmalai. Tādējādi ar kājām jaukas un ērtas pastaigas garantētas, kā arī ar metro ļoti ērti nokļūt līdz jebkurai vietai, izņemot Pēterhofu (Петергоф). Jāteic, ka ātri visā orientējamies un jutāmies teju, kā mājās.

Tā šķiet, ka Sanktpēterburgu izstaigājām un izbraukājām krustu šķērsu, bet, protams, tā vien tikai šķiet. Mums patika. Tā sanāca (pieļauju, ka paveicās), ka mēs neredzējām neko no tā, kas var sabojāt garastāvokli, t.i. alkohola vai narkotiku lietotājus, skaļas kompānijas, apdzērušos, bomžus vai diedelētājus. Jāteic, ka pastaigājāmies gan dienas, gan vakara, gan nakts laikā.

Apskatījām daļu no populārākajiem apskates objektiem – Pēterhofu (Петергоф), Petropavlovskas cietoksni (Петропавловская крепость), kreiseri “Aurora” (kрейсер Аврора), Vasaras dārzu (Летний сад), Svētā Izaka katedrāli (Исаакиевский собор), Kristus augšām celšanās baznīcu (Собо́р Воскресе́ния Христо́ва), bijām atrakciju parkā “Brīnumsala” (Парк аттракционов “Дивo Остров”) u.c. Naktī (ja tā varētu teikt, jo bija diezgan gaišs – baltās naktis) aizstaigājām līdz Svētā Izaka katedrālei (apmēram 100m augsta), lai no kolonāžu skatu laukuma (43m augstumā) baudītu balto nakšu burvību. Protams, ka pie obligātajiem pasākumiem nakts izbrauciens ar kuģīti pa Ņevu, lai vērotu tiltu pacelšanu, brīnišķīgus pilsētas skatus un šampanieti.

Kas tad vēl.

Sanktpēterburgā Krievijas Federācijas pilsoņiem ieejas biļetes dažādos apskates objektos ir lētākās, nekā pārējiem. Tā kā mēs krievu valodu tolaik vēl pārvaldījām itin labi un Zitai nekaunības neatņemt, tad viņai izdevās biļetes nopirkt pa lētāko cenu. Jāteic, ka ne vienmēr tas izdodas pat īstiem krieviem, piemēram, no Latvijas u.tml. – prasa uzrādīt pasi, mums nepaprasīja.

Ēšana lētākās ēstuvēs, piemēram pankūku (kādas tik nav – visādas un gardas) u.tml., iepirkšanās veikalos, lai paēstu dzīvoklī, toties vairumā šampanietis un labs garastāvoklis.

Pārvietošanās ar metro ļoti ērta padarīšana, tikai sākotnēji jāsaprot, kas ir kas un kur tas ir, t.i., kur jāizkāpj, lai pārsēstos, ja tas ir nepieciešams u.tml. Metro stacijas varētu teikt – greznas, teju katru var apskatīt un pabrīnīties, kur nu vēl to mērogs u.tml. Piemēram, pie mūsu mītnes vietas esošā metro stacija Admiralteyskaya atrodas 86 metru dziļumā un Krievijā tas ir dziļuma rekords, arī pasaulē tā ir viena no visdziļāk esošajām metro stacijām. Lai nokļūtu virszemē jāpatērē apmēram 4-5min. Divi eskalatori, kurus savieno apmēram 100m garš koridors. Ar vienu ceļā apmēram 30 sekundes, bet ar otru mazliet virs 3 min. Virs metro stacijas atrodas piecstāvīga ēka, kuras pirmajā stāvā metro vestibils.

Nebijām Ermitāžā (nebija vēlmes), bet priekš valsts muzeja-rezervāta Carskojo Selo (Царское Село) Pušķinas pilsētā, kā arī Sanktpēterburgas apskates, braucot pa tās kanāliem ar kādu no kuģīšiem, nepietika laika. Tātad ir iemesls atgriezties!

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

Atstājiet kometnāru