Mēs uz André Rieu 2020. gada Pasaules Tūres koncertu/šovu ERGO ARENA, Gdaņskā 20.06.2020 .

20.06.2020. plkst. 13:23 un es ar Zitu sēžam airBaltic lidmašīnā, lai plkst. 13:30 izlidotu uz Gdaņsku, Polijā, kur šodien plkst. 20:00 ERGO ARENA ar vislielāko baudu un sajūsmu noskatīsimies ilgi izsapņoto un ilgi kāroto holandiešu vijolnieka André Rieu 2020. gada Pasaules Tūres ietvaros uzburto koncertu/šovu. Jā, tieši uzburto, jo tik muzikāli baudāmi un krāšņi tie ir!

Jā, tā varēja būt, kā rakstīju pirmajā rindkopā, bet tā nav, jo atnāca COVID 19 un mūsu ceļojums ar rozīnīti vienkārši tika atcelts. Tā nu es šobrīd sēžu savā dzīvoklī pie datora un rakstu šo stāstu. Ļoti, ļoti žēl, tad nu mazliet par to, kā bija, kā tam vajadzēja būt un kā ir.

André Rieu koncertus un atsevišķus gabalus iekš youtub mēs skatam jau vairākus gadus un  nemaz neatminos cik. Jo tālāk, jo vairāk nobrieda doma, ka vajadzētu kādu koncertu noskatīties klātienē. Kā jau parasti, te tas, te šis, te pilsēta ne tā, kad mēs varētu, te koncerta vieta ne tā, kad mēs varētu. Atlika skatīties neklātienē, bet tik ļoti mums patīk viņa koncerti/šovi, ka 2019. gada vasarai beidzoties nospriedām, kā būs tā būs ar to koncertzāli (gribējām uz koncertu, kurš notiek ārā), bet Gdaņska pati par savi ok, blakus kūrorts pie jūras, turklāt nav tālu – braucam nākamgad 🙂 .

Jau 23.09.2019. iegādājāmies biļetes uz André Rieu koncertu ERGO ARENA, Gdaņskā, kas bija paredzēts 20.06.2020. plkst. 20:00. Biļetes uz viņa koncertiem jāpērk laicīgi, ja grib daudzmaz labākas vietas. Izvēlējāmies divas, mūsuprāt, labākās un ar dēla palīdzību pasūtījām. Ar tām pirkšanām internetā un it īpaši uz koncertiem var tā ieberzties, ka nu tikai, t.i. viltotas mājas lapas u.t.t. Turklāt valodas barjeras. Tādēļ visas pirkšanas uzticējām dēlam Endijam, kurš kā programmētājs šajās lietās ir kā zivs ūdenī un ar angļu valodu viņam viss visaugstākajā līmenī. Rezultātā divas biļetes par 236,67 EUR precīzi 🙂 . Biļetes saņēmām pa pastu un tas jau bija labi 🙂 , jo biļetes, vēstule, mājas lapa, t.i. viss kopums liecināja, ka, jā mēs neesam samaksājuši krāpniekiem. Vienu brīdi bijbij, jo biļetes nopirkām 23.09.2019. bet pa pastu tās saņēmām 07.10.2019., bet nē, viss ok, jo noformēšanai un tā tālāk laiks ar vajadzīgs.

Izvēlētā pilsēta Gdaņska (Gdańsk) mums likās saistoša arī ceļojuma aspektā, turklāt solis un slavenā Sopota (Sopot), ja kas atceras. Tad vēl mazliet un pilsēta Gdiņa (Gdynia). Visās trijās ir ko redzēt un ir kur atpūsties. Gdaņska apmēram 1000 gadus veca, ar  interesantu arhitektūru un lielāko ostu, u.c. Sopota – kūrortpilsēta starp Gdaņsku un Gdiņu. Vispār jau šīs trīs pilsētas ir tik tuvu viena otrai un pirmā trešajai 🙂 , ka teju uzskatāmas par vienu 🙂 lielu pilsētu. Sopotā, protams, pludmales atpūta tās pašas mūsu Baltijas jūras krastā, tad vēl pilsētiņa pati par sevi, un, protams, garākais koka mols Eiropā, t.i. ap 500 metrus garš. Gdiņa ar jūras ostu, kuģiem, jahtām, Baltijas jūras piekrasti un, jā, arī kalniem. Tātad divi vienā – koncerts un neliels ceļojums ar atpūtu 🙂 .

Starp citu, Ergo daudzfunkcionālā arēna ir visai jauna, tā uzbūvēta 2010. gadā, tādēļ cerējām uz patīkamu atmosfēru un komfortu. Ja, kas tad Gdaņskas un Sopotas administratīvā robeža iet pa šīs arēnas zāles vidu 🙂 . Arēnā apmēram 10 tūkstoši sēdvietu, bet, ja vajag kādu tūkstoti var piemest vēl un, ja ar stāvvietām, tad ietilpība kādiem 15 tūkstošiem gribētāju, koncerta gadījumā.

Atlika iegādāties avio biļetes un rezervēt viesnīcu, ko arī Endijs viens un divi paveica tā teikt teju vienā piegājienā 01.10.2019.

Tātad 215,96 EUR par divām avio biļetēm turp un atpakaļ ar airBaltic lidmašīnu Bombardier (Dash 8Q400). Izlidošana 20.06.2020. plkst. 13:30 un ielidošana Gdaņskas Leha Valensas lidostā plkst. 13:40 (laika starpība), tātad 1 h un 10 min, kas ir tikai mirklis. Pēc nolaišanās pietiekami laika, lai noparkotos viesnīcā un sačubināti, sapucēti, turklāt bez steigas varētu doties uz ERGO ARENA, kas turpat netālu arī atrodas. Atpakaļ no Gdaņskas 23.06.2020. plkst. 14:20 ar ierašanos Rīgā plkst. 16:30 un Līgo svētki arī mūsu 🙂 . Vai nav/nebūtu jauki……

Viesnīca, precīzāk Silver One Apartaments (Jelitkowska 17, 80-342, Gdaņska) tika izvēlēta klusā vietā pie parka un netālu no jūras un pavisam tuvu no ERGO ARENA (Dwóch Miast 1, 80-344, Gdaņska/Sopota ), lai var ar kājiņām vai pa lēto ar kādu transportu šurpu turpu. Ierašanās viesnīcā 20.06.20. no plkst. 16:00 līdz plkst. 23:00 un izrakstīšanās 23.06.20. no plkst. 08:00 līdz plkst. 10:00. Ar laikiem viss tā piemeklēts, ka labāk nevar. Tātad 3 naktis un par apmēram 174,00 EUR. Ierodoties gan vēl drošības depozīts 69,00 EUR jāiemaksā, bet tas jau tiks atdots 🙂 prom braucot, ja vien nav kas saskādēts. Viens mīnuss – nav nekādu numuriņa rezervēšanas atcelšanas iespēju, bet, ko mums bij bēdāt, mēs jau negrasījāmies neko atcelt 🙂 .

Kopā par pasākumu kādi 630 EUR un vēl tik, cik jau nu paši ceļojuma sakarā iztērētu. Vienkārši ideāla kombinācija, ideāls koncerts un ceļojums, bet diemžēl, kā jau zināms – tas viss nekādi neīstenojās.

Kāds sausais atlikums?

AirBaltic, kā pirmie paziņoja, ka šogad uz Gdaņsku nelidos un gods kam gods diezgan ātri pēc attiecīga pieprasījuma atdeva visu summu par avio biļetēm (mēneša ietvaros).

André Rieu koncerta organizētāji, kā otrie paziņoja, ka koncerts tiek pārcelts no 20.06.2020. uz 16.06.2021. Apskatot citus André Rieu pārceltos koncertus secināms, ka ar laiku tiek piedāvāts saņemt atpakaļ naudu par biļetēm. Nezinu vai tā būs arī mūsu gadījumā un, ja arī būs, tad nezinu kā rīkošos. Iespējams, ka atstāšu biļetes un nākamgad mēģināsim realizēt to, kas neizdevās šogad, bet tikpat labi varbūt pieprasīšu naudu, lai dotos uz kādu citu André Rieu koncerta vietu (pilsētu).

Vairs jau neatceros vai abiem iepriekšējiem pa vidu vai kā pēdējais bija vēstule viesnīcai ar paskaidrojumu par esošo situāciju. No viesnīcas administrācijas bez kavēšanās tika saņemta atbilde un paziņots, ka viesnīcas numuriņa rezervēšana tiek atcelta un turklāt – BEZ MAKSAS.

Lai arī naudas līdzekļi var teikt, ka ir atgūti, bet ļoti, ļoti žēl, ka mūsu iecerētais pasākums nerealizējās.

Vēlu veiksmi visiem līdzīgās situācijās un, lai iecerētais izdodas!!!

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

Atstājiet kometnāru