IMPRO – uz to var paļauties gan ceļojot, gan neceļojot :)

17.06.2020. sēdēju, domāju un nolēmu, ka jādodas SIA „IMPRO CEĻOJUMI” (turpmāk – IMPRO) piedāvātajā ceļojumā No Beskīdiem Polijā līdz Augstajiem Tatriem Slovākijā” no 13.07. līdz 19.07.2020. Apstākļi un iemesli par labu šādam lēmumam bija vairāki, bet tā kā, daži no tiem iekļūst kategorijā – ļoti, ļoti personiskas lietas, tad likšu tam mieru kopumā 🙂 . Tajā pašā dienā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājas lapā pārliecinājos, ka Poliju no riska zonas (atgriežoties jāievēro pašizolācija 14 dienas) šķir pāris punktu, bet Slovākiju vispār padsmit punktu. Ņemot vērā to, ka robežas tikko, kā vaļā vēl nodomāju, ka īstais mirklis pasprukt paceļošanai. Polijai līdz 15 saslimušajiem uz simts tūkstošiem iedzīvotājiem nebija tālu, bet, kā jau teicu, robežas tikko kā vaļā, kas deva pārliecību, ka mēs (es un mana sieva Zita) paspēsim  🙂 .

17.06.2020. par konkrēto ceļojumu ieskaitīju IPMPRO kontā 630 EUR (par 2 personām) un pēc mirkļa saņēmu apstiprinājumu un līgumu. Viss notiek (pirms mana pirkuma šķiet bija atlikušas 5 brīvas vietas). Paziņoju Zitai prieka vēsti un mēs neskatoties uz šo un to, bijām ļoti priecīgi un varētu pat teikt laimīgi, ka dosimies šajā ceļojumā. Mēs iepriekš esam bijuši šur tur kalnos, bet, kā lai saka, tas bija citās pasaules malās, bet arī Eiropā esošajos kalnos būšana bija citāda atšķirībā no konkrētā piedāvājuma.

19.06.2020., kā šodien atceros, tā teikt mute palika vaļā 🙂 , jo pa pāris dienām Polijas rādītājs bija šķiet 15,6 un tas nozīmēja, ka pastāv iespēja, ka uz mūsu ceļojuma sākumu Polija varētu būt riska zonā vai arī iekļūt šajā zonā dienās, kad atradīsimies Polijā vai šķērsosim tās teritoriju. Jā, un ne jau ceļotāju panešanās dēļ Polijā tā sanāca, ja pareizi, atceros, tad dienas vai divu laika masveidā saslima ogļrači – apmēram 1000 cilvēku.

Pēc atgriešanās no ceļojuma mēs nevarējām atļauties 14 dienu pašizolāciju. Sāku domāt, jo bija iespēja līdz 29.06.20. atgūt 330 EUR un attiecīgi zaudēt 300 EUR, kā arī citi varianti. Priekšā bija Līgo un Jāņi, tad nu koncentrējāmies uz tiem un tad jau redzēs. Jāteic, ka bija ļoti žēl, ka pastāvēja reāla iespēja, ka netiksim cerētajā ceļojumā, kurš mums šķita ļoti pievilcīgs, kaut arī brauciens ar autobusu. Paredzamo zaudēto naudas līdzekļu dēļ kreņķītis arī bija, ko te slēpt 🙂 . Atkarībā no lēmuma zaudējums 300 EUR vai 630 EUR. Par autobusu jāpiebilst, ka es tā teikt –  neiespringu, jo brauciens nebija pārāk tāls, laikam kādi 1000 km uz vienu galu, bet, kas par maršrutu 🙂 kalnos, vismaz uz papīra tas škita ļoti, ļoti vilinošs.

25.06.2020. viss nosvinēts, pie draugiem un radiem pabūts dažādās Latvijas vietās, bet vēl mājās neesam, jo brīvdienas turpinās 🙂 .

25.06.2020. pēcpusdienā zvans no man nezināma telefona numura. Celt, necelt? Tobrīd ciemojāmies un nebija vēlmes atrauties? Pacēlu, un jaukā, draudzīga balsī priekšā stādījās IMPRO pārstāve Guna, kura visu paskaidroja, t.i. par Poliju (ko es jau zināju), par iemaksātās naudas rezervēšanu citam ceļojumam, kā arī par iespēju saņemt visu naudu atpakaļ, aizpildot noteikta parauga iesniegumu.  Es izvēlējos saņemt iemaksāto naudu. Apmēram pēc 5 min uz savu  e-pastu no IPMPRO pārstāves saņēmu nelielu rakstisku skaidrojumu un iesnieguma veidlapu. Steigas nebija, tā teikt pabiju radu lokā, un tad jau, turpat ciemojoties kādā brīdī uzrakstīju iesniegumu par ceļojuma naudas atmaksu un nosūtīju to IMPRO pārstāvei (apmēram pāris stundas pirms IMPRO darba laika beigām).

26.06.2020., ja pareizi atceros, tad ātrāk nekā 24 h  laikā no attiecīgā iesnieguma nosūtīšanas brīža, IMPRO manā bankas norēķinu kontā ieskaitīja 630 EUR. Tāda lūk patīkama sadarbība ar IMPRO konkrētajā situācijā.

Jāteic, ka arī iepriekš IPMRO neesam vīlušies, t.i. dodoties viņu piedāvātajos ceļojumos. Protams, ka vienmēr var gribēt vēl un vēl labāk un arī bez misēkļiem neviens neizsprūk. Bet kopumā priekš mums IMPRO tomēr ir kvalitāte un drošības sajūta. Tā turpināt IMPRO 🙂 !!!

Ja, kas, tad vēlu vakarā, tajā pašā 26.06.2020. TV dzirdēju info par 6 valstīm no kurām atgriežoties jāievēro 14 dienu pašizolāciju, bet Polija šo valstu vidū nebija. Ieskatijos SPKC mājas lapā un, jā 26.06.2020. jaunākajos publicētajos datos (publicē katru piektdienu) Polijā 13 saslimušo uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Salīdzināšanai Slovākijā (otra valsts, kur mums bija jābūt) šis rādītājs 1,6, bet Latvijā 0,9.

Vēl tikai, lai pašam neaizmirstās, kāds ceļojums izpalika un ar cerību to piebildīt, tad mazliet par IPMRO konkrētā ceļojuma piedāvājumu. Tātad 2 personām ceļazīme 630 EUR, pluss papildizmaksas (pacēlāji, tramvaji, vakariņas, u.t.t.) izdevumi 2 personām 240 EUR, tad pašu izdevumi un domāju, ka 1000 EUR varētu iekļauties, ja kas, tad ar nelielu astīti 🙂 . BET! Ko mēs būtu ieguvuši un šobrīd esam zaudējuši, tad šo mazliet ieskicēšu.

Tātad, Žyvecki Beskidos Polijā 3-5 stundu tūrisma pārgājiens pa kalnu takām uz Babia Gora masīva (un arī visu rietumu Beskīdu kalnu) augstāko virsotni – Diablak 1725 m v.j.l.

Ainavisks un tātad ar foto iespējām pārgājiens klinšu parkā Sulovske Skaly pie Žilinas, kur stāvas klinšu radzes un kanjoni, tad vēl Sulova. Brauciens ar plostiem pa Vahas upes līkumiem pie Žilinas, tās pašā interesantākajā vietā – Strečno ielejā, kas ietilpst Mazo Fatru nacionālajā parkā, un kur upes krastos redzamas stāvas klintis un to virsotnēs – ainaviskās Strečno un Starhradas pilsdrupas. Oravas pils apmeklējums – kopš 13.gs. tā ir viena no ainaviskākajām Slovākijas pilīm, celta 112m augstā klintī pie Oravas upes līkuma, – tagad viena no populārākajām celtnēm Slovākijā.

Brauciens ar pacēlāju uz Krivan (1709 m) virsotni un pārgājiens pa kalnu takām Mala Fatra nacionālajā parkā. Iespēja apmeklēt Bešenovas termālos baseinus (Gino Paradise) Liptovski Mikulaš pilsētā. Popradas pilsētiņas apmeklējums Augsto un Zemo Tatru ielejā un atpūta (gājēju zona ar veikaliem, kafejnīcām, tirdziņš, mākslīgā ledus halle, vecpilsētas vēsturiskā daļa Spišska Sobota.

Demanovas stalaktītu alas, kuru kopgarums pārsniedz 7000 m. Apmeklētājus gaida 2 km gara pastaiga pa alu koridoriem un zālēm, kas izvietotas piecos stāvos. Iepazīšanās ar Tatriem – brauciens ar pacēlāju no Štrbske Pleso uz Predne Solisko virsotni (2093m) (laikam tak Augstie Tatri 🙂 ) un pārgājiens pa kalnu takām Tatros. Maltīte nacionālajā krodziņā Zboijnicka Koliba ar slovāku tradicionālo virtuvi un čigānu mūzikas baudījumu.

Tad nu laikam aktīvākā ceļojuma daļa, kura tiek aprakstīta šādi: „Tatri ir mazākais augstkalnu rajons pasaulē, vairāk nekā 25 virsotnes pārsniedz 2500 m augstumu. Augstākās: Gerlaha smaile (2654 m), Lomņicas smaile (2634 m) Augstajos Tatros un Chopok – 2024 m Zemajos Tatros Esot kalnos, dabā tiks pavadīta lielākā dienas daļa, tādēļ nepieciešami: kalnu pārgājieniem atbilstoši apavi (ar protektoriem) – slēgti sporta apavi vai kalnu zābaki; noteikti noderēs vējjaka pret augstkalnu vējiem un lietiem, saulesbrilles un cepure, pārgājienu nūja, kā arī mugursoma ūdens pudelei un sviestmaizēm un aptieciņa! · pārgājiens pa kalnu takām Augstajos Tatros Stary Smokovec rajonā: brauciens ar kalnu tramvaju, gājiens gar kalnu upi un ūdenskritumiem.”

Kaut kā tā!

Ceļojiet, kas var, bet paturiet prātā, ka ar to COVID-19, kā ar bitēm vēl kādu laiku būs tā, ka īsti neko nevar zināt, kurā valstī tas vīruss jūs panāks un, ja ne personīgi, tad ar aplaimošanu (atgriežoties 14 dienu pašizolācija).

Bet, ja kas ir vairākas valstis (es pat teiktu – diezgan daudzas) ar ļoti zemiem saslimstības rādītajiem un tā nav, ka nav iespēju ceļot. Jautājums vienīgi par to vai jums uz konkrētajām valstīm ir vēlme doties ceļojumā vai arī citi iemesli to nedarīt 🙂 . Jā, vēl problēma, ka ceļojot kaut kur, pa vidam var gadīties, teiksim, COVID-19 ziņā nelabvēlīga valsts un, ja arī tas ir tranzītā ar lidmašīnu vai autobusu, tad atkal ziepes 🙂 .

Jūs varat atstāt komentāru, vai iesaitēt no savas lapas.

Atstājiet kometnāru